s11

KAFIJAS CEĻŠ

Starbucks kafijas pupiņas

3 min

NO KURIENES NĀK KAFIJA

Vai esat kādreiz domājis, no kāda veida auga tiek iegūta kafija? Kafijas pupiņas sākotnēji ir zaļā krāsā – tās ir neapstrādātas „kafijas ķiršu“ sēklas. 

KAFIJA AUG KOKOS Kafijas ķirši

Vai zinājāt, ka kafija ir auglis? Zaļās kafijas pupiņas ir kafijas koka augļa iekšpusē atrodamās sēklas.

Kafijas koki ražo sarkanus kafijas ķiršus, kuri tiek novākti ar rokām, kad augļi ir nogatavojušies. Ķiršu iekšienē atrodamas zaļās pupiņas, kuras mēs grauzdējam, lai pagatavotu jums tik zināmo un iecienīto kafiju. 

Viss kafijas garšas potenciāls slēpjas šajā zaļajā sēklā. Šis potenciāls tiek atbrīvots, grauzdējot zaļās kafijas pupiņas. Ne visas zaļās pupiņas ir vienādas. Tās var izskatīties un garšot atšķirīgi atkarībā no tā, kur tiek audzētas, no kafijas koka veida (šķirnes), no kā tās iegūtas, un no tā, kā tās tiek apstrādātas.

 

NO KOKA LĪDZ TASĪTEI

Kad ķirši ir novākti no kafijas kokiem, tie tiek apstrādāti vairākos veidos, atkarībā no kafijas izcelsmes. Trīs no izplatītākajām apstrādes metodēm ir: mazgāšana, daļēja mazgāšana un dabiska apstrāde.

Katras metodes galarezultātā kafijas ķiršu augļi tiek noņemti, atstājot tikai zaļās kafijas pupiņas. Katra apstrādes metode veido rezultātā iegūstamo garšu, ko jūs varat baudīt, malkojot kafiju. Bet pirms pupiņas ir baudāmas pagatavotā kafijas dzērienā, tās ir jāgrauzdē.

INTERESANTI FAKTI

Zaļās kafijas pupiņas var izskatīties un garšot atšķirīgi atkarībā no to izcelsmes, šķirnes un apstrādes veida.

PUPIŅU GRAUZDĒŠANA

Kafijas grauzdēšana ir process, kas izceļ garšas, kuras mēs novērtējam kafijas dzērienos. Grauzdēšanas laikā pupiņas tiek pakļautas ķīmiskas reakcijas procesam, ko sauc par "Maijāra reakciju" (Maillard reaction), kuras laikā notiek cukura apbrūnināšana, karamelizācija un rodas garšas īpašības. 


Starbucks® grauzdē zaļās kafijas pupiņas, lai izceltu to aromātu, skābumu, saturu un garšu. Ikviens kafijas veids tiek grauzdēts atbilstoši unikālam garšas profilam, lai izceltu tā raksturīgās garšas īpašības: tāpēc grauzdēšana ir īsta māksla. Mūsu grauzdētāji ir kvalificēti meistari, kas spēj izcelt katras atšķirīgās zaļās kafijas potenciālu.

S11_F1

GRAUZDĒŠANAS PRASME

Garšas izcelšana

Grauzdēšana izceļ kafijas pupiņu aromātu, skābumu, saturu un garšu.

Grauzdēšana ir gan māksla, gan zinātne. Grauzdēšanas māksla ļauj Starbucks® prasmīgajiem grauzdētājiem radīt garšu, savukārt zinātne palīdz nodrošināt konsekvenci. Tā mēs pārvēršam zaļās kafijas pupiņas, kas iegūtas no kafijas ķiršiem, gardā, aromātiskā kafijā, ko klienti pazīst un ir iecienījuši. 

Nākamreiz, kad mājās uzvārīsiet un malkosiet tasi Starbucks® kafijas, kāpēc gan neveltīt brīdi, lai padomātu par kafijas izcelsmi? 

Par Starbucks®

Par mums <p>Uzziniet, kas padara Starbucks<sup>®</sup> unikālu, sākot no mūsu īpaši veidotajām saiknēm starp cilvēkiem un augstas kvalitātes kafiju un beidzot ar mūsu viesmīlīgajām kafejnīcām un gardajiem kafijas dzērieniem, kurus varat baudīt mājās.</p> 5 min

DZĪVESVEIDS

Kafijas pagatavošanas veidi: kā baudīt izcilu kafiju ikdienā <p>Kafijas baudīšana ir īpašs ikdienas rituāls – tas ir pelnījis rūpību un uzmanību. Uz mirkli atvelkot elpu un izbaudot mierīgu, pacilātu mirkli, varam uzsākt dienu pozitīvi.&nbsp;</p> 4 min

ILGTSPĒJA

Kafijas ilgtspēja <p>Iepazīstieties ar dažiem agronomiem un lauksaimniekiem, kas strādā, lai padarītu kafiju ilgtspējīgu un lai jūs varētu baudīt kafiju arī nākotnē.</p> 7 min