s11

KOHVI TEEKOND

Kust kohvioad tulevad?

3 min

KUST KOHV PÄRINEB?

Olete kunagi mõelnud, millisest taimest kohv pärineb? Kohvioad on algselt rohelised – need on kohvimarjade toored seemned. 

KOHV KASVAB PUUDEL Kohvimarjad

Kas teadsite, et kohv on puuvili? Rohelised kohvioad on kohvipuu vilja sees olevad seemned.

Kohvipuud toodavad punaseid kohvimarju, mida korjatakse käsitsi, kui viljad on küpsed. Marjade sees on rohelised oad, mida röstitakse, et valmistada kohvi, mida te tunnete ja armastate. 

Kogu kohvi maitse- ja lõhnapotentsiaal peitub selles rohelises seemnes. Lõpuks see potentsiaal vabaneb rohelise kohvi röstimisel. Kõik rohelised oad ei ole ühesugused. Need võivad olla erineva välimuse ja maitsega sõltuvalt kohvi kasvatamise kohast, kohvipuu tüübist (sordist) ja töötlemisviisist.

 

PUU OTSAST TASSI

Kui marjad on kohvipuudelt korjatud, töödeldakse neid sõltuvalt kohvi päritolust mitmel viisil. Kolm kõige levinumat töötlemisviisi on: pestud, poolpestud ja looduslikult töödeldud. 

Lõpptulemus on see, et kohvimarja viljaliha eemaldatakse, nii et alles jääb ainult roheline kohviuba. Iga töötlemisviis aitab kaasa lõplikule maitsele, mida te selle joomisel kogete. Kuid enne, kui seda saab tassi kohvina nautida, tuleb oad röstida.

HUVITAV FAKT

Rohelised kohvioad võivad olla erineva välimuse ja maitsega sõltuvalt nende päritolust, sordist ja töötlemisviisist.

UBADE RÖSTIMINE

Kohvi röstimine on protsess, mis toob esile maitsed, mida me kohvilt ootame. Röstimise ajal läbivad oad keemilise reaktsiooni, mida nimetatakse Maillardi reaktsiooniks, mis põhjustab suhkru pruunistumist, karamelliseerumist ja maitse täielikku moodustumist. 


Starbucks röstib rohelisi kohviube, et tuua esile nende aroom, happesus, tummisus ja maitse. Iga kohvi röstitakse unikaalse maitseprofiili saavutamiseks, et rõhutada loomupäraseid maitseomadusi ning seetõttu on röstimine tõeline käsitöö. Meie röstijad oskavad röstida, et tuua välja igale rohelisele kohvile iseloomulik potentsiaal.

S11_F1

RÖSTIMISE KUNST

Maitse esile toomine

Röstimine toob esile kohviubade aroomi, happesuse, tummisuse ja hõrgu maitse.

Röstimine on osaliselt kunst, osaliselt teadus. Röstimise kunst võimaldab Starbucksi röstijatel luua maitse, järjepidevuse tagamiseks kasutatakse teadust. Nii muudame kohvimarjadest saadud rohelised kohvioad maitsvaks ja aromaatseks kohviks, mida kliendid tunnevad ja armastavad. 

Järgmine kord, kui kodus tassi Starbucks®-i kohvi valmistate ja joote, miks mitte võtta hetk aega, et meenutada, kust kõik algas? 

Lähemalt Starbucks®-ist

Meist <p>Avastage, mis teeb Starbucksi<sup>®</sup> ainulaadseks, alates meie pühendumusest inimsuhetele ja kvaliteetsele kohvile kuni meie külalislahkete kohvikuteni ja maitsvate kohvideni, mida saate kodus nautida.</p> 5 min

ELUSTIIL

Kuidas kohvi nautida? <p>Kohv on eriline igapäevane rituaal, mis väärib hoolt ja tähelepanu. Tempo mahavõtmine ja rahuliku, meeliülendava hetke nautimine võib anda päevale positiivse tooni.&nbsp;</p> 4 min

JÄTKUSUUTLIKKUS

Kohvi jätkusuutlikkuse tähtsus <p>Tutvuge mõnede agronoomide ja kohvikasvatajatega, kes töötavad selle nimel, et muuta kohv jätkusuutlikuks, et saaksite kohvi nautida ka tulevikus.</p> 7 min