Sustainability

JÄTKUSUUTLIKKUS

Kohvi jätkusuutlikkuse tähtsus

7 min

VIRTUAALTUUR

Tutvuge mõnede agronoomide ja kohvikasvatajatega, kes töötavad selle nimel, et muuta kohv jätkusuutlikuks, et saaksite kohvi nautida ka tulevikus.

KOHVI TULEVIK Virtuaaltuur

Tehke virtuaaltuur Costa Ricasse, et teada saada, mida argonoomid ja kohvikasvajad teevad kliimamuutuste, haiguste ja vähenevate loodusressursside mõju leevendamiseks kohvikasvatusele.

Nad soovivad tagada, et teie kohvitass jääks täis ka tulevikus.

 

ROHKEM KUI LIHTSALT JOOK

Enamik kohvijoojaid ütleb teile, et kohv on, eriti ebakindlatel aegadel, rohkem kui lihtsalt jook. Tass kohvi võib sümboliseerida mugavust, stabiilsust, puhkust – normaalsuse maitset, eriti maailmas, mis praegu on kõike muud kui seda. See sümboliseerib paljuski sedasama inimestele, kes kohvi kasvatavad.
„Ma joon kohvi hommikusöögiks, keskpäeval, kell 14.00 ja õhtul joon veel ühe tassi. See on nagu üks minu igapäevastest söögikordadest,“ ütles Ana Mendez naerdes. Ta kasvatab kohvi koos abikaasaga Costa Ricas mitmel väikesel maatükil.
Ta ütles, et mõtleb sageli inimestele kogu maailmas, kes joovad nende kasvatatud kohvi. „Ma tahaksin neile öelda, et iga tassi kohvi taga on ohvrid, töö, lootus ja armastus,“ ütles Mendez. „Seal on nii palju armastust.“

HUVITAV FAKT

2015. aastal saavutas Starbucks® olulise eesmärgi: 99% kohvist hangitakse eetiliselt.

KOHV ON TEELAHKMEL

Ometi on kohv mõnes mõttes teelahkmel. Maailmas on rohkem kohvijoojaid kui kunagi varem, kuid kliimamuutused, haigused ja loodusvarade vähenemine muudavad kohvikasvatuse iga aastaga üha keerulisemaks. 
2013. aastal ostis Starbucks® Costa Ricas kohvikasvanduse Hacienda Alsacia, et neid probleeme paremini mõista ja lahendusi otsida. Sellest ajast alates on kasvandusest saanud ülemaailmne teadusuuringute ja avastuste keskus – sealne meeskond loodab, et need avastused aitavad kohvitootjatel kogu planeedil lahendada nende ees seisvaid probleeme.

 

KLIIMAMUUTUSTE MÕJU

"Kõige keerulisemad probleemid, mis meil praegu on, on kohvi-leherooste ja kliimamuutus. See on meid väga palju mõjutanud," ütles Raul Blanco, 22-aastane Costa Rica talunik, kes müüb Starbucksile kohvi.
Seitsmendat põlve kohvikasvataja Blanco ütles, et ta on kohvimaailma sündinud ning jätkuvalt pühendunud selle põllukultuuri ja oma pere maa tulevikule. Samuti armastab ta kujutleda, kuidas tema pere kohv jõuab kohvijoojate tassidesse üle kogu maailma.
"Ma ei ole kunagi elus mõelnud kohvikasvatusest loobumisele," ütles Blanco. "Selle asemel olen alati püüdnud otsida võimalusi, kuidas kohvikasvatajana ära elada, seda päevast päeva parandada, et muuta (talu) kasumlikumaks ja säästlikumaks ning alati keskkonnast hoolida. Iga kohviuba, iga kohvibuššel, iga veoautotäis, mille te iga päev välja veate, on selleks, et keegi kusagil maailmas seda naudiks – et keegi, kes kohvi joob, saaks sellest rõõmu tunda."

"Iga kohviuba, iga kohvibuššel, iga veoautotäis, mille te iga päev välja veate, on selleks, et keegi kusagil maailmas seda naudiks – et keegi, kes kohvi joob, saaks sellest rõõmu tunda."
Raul Blanco Costa Rica kohvikasvataja
SAMM JÄTKUSUUTLIKKUSE SUUNAS

Starbucks® ostab kolm protsenti maailma kohvist, mida kasvatab üle 400 000 Blanco-sarnase taluniku. 

Järgnevalt loetleme kuus asja, mida Starbucks® ja kohvitootjad üle maailma teevad, et tagada kohvi jätkusuutlik ja tugev tulevik.


1.    Jätkusuutlik hankimine ja kasvatamine. Starbucks®-i kohv on 99 protsendi ulatuses eetiliselt hangitud ning ettevõte on võtnud eesmärgiks muuta kohv maailma esimeseks jätkusuutlikult hangitud põllumajandustooteks. Ostame kohvi C.A.F.E. (Coffee and Farmer Equity) tavade kohaselt. Need koos Conservation Internationaliga välja töötatud suunised sisaldavad põhjalikke ühiskondlikke, keskkonnaalaseid ja majanduslikke kriteeriume, mis aitavad kohvikogukondi säilitada ja tugevdada.

 

2.    Avalik põllumajandusteadus. Starbucksi® kohvikasvatajate tugikeskused Hacienda Alsacias Costa Ricas ja veel kaheksas kohvikasvatusriigis üle maailma toovad kokku agronoomid, teadlased ja kohvikasvatajad, et jagada uusimaid uuringuid, teavet, nõuandeid ja vahendeid kohvi säästvamaks ja kasumlikumaks kasvatamiseks.

 

3.    Kliimamuutustele vastupidavate kohvipuude jagamine. Oleme annetanud üle 31 miljoni kliimamuutustele vastupidava kohvipuu, nagu Hacienda Alsacias loodud hübriidid. Talunikud saavad sõltumata sellest, kas nad kasvatavad kohvi Starbucksi® jaoks või mitte, kasutada neid puid vanuse või haiguste tõttu väheneva tootlikkusega puude asendamiseks.

S9_F1.jpg

VASTUPIDAVUS KLIIMAMUUTUSTELE

Kohvipuud

Starbucksi® eesmärk on pakkuda kohvikasvatajatele 2025. aastaks 100 miljonit puud.

4.    Kohvikasvatajatele laenude pakkumine. Starbucksi ülemaailmne kohvikasvatajate fond on investeerinud kogu maailma kohvitootmisriikidesse 49 miljonit dollarit, mida kohvikasvatajad saavad kasutada oma kasvanduste ja põllumajandustavade uuendamiseks ja tugevdamiseks, et need oleksid veelgi tootlikumad ja jätkusuutlikumad.

 

5.    Toetus rasketel aegadel. Kasutame Starbucksis kohvikasvatajate tugikeskusi, et jagada teavet ja abivahendeid ülemaailmse COVID-19 pandeemia ajal. Lisaks sellele andis Starbucksi fond 1 miljon dollarit Mercy Corpsile, et toetada hariduse, teabevahetuse, abivahendite ja -materjalide pakkumist, et aidata kaasa COVID-19 ennetamisele kohvi-, tee- ja kakaokasvatajate kogukondades.

 

6.    Investeerimine mitmekülgsesse ja kvaliteetsesse kohvisse. Starbucks® on pühendunud mitmekesisele ostukäsitlusele, et tagada nõudlus kvaliteetse kohvi järele, mida kasvatavad naised, väiksemad kohvikasvatajad ja mis on pärit väga erinevatest kohtadest üle kogu maailma.  Aitäh, et ühinesite meiega Costa Rica virtuaaltuuril. Loodetavasti andis see teile aimu, milliste väljakutsetega agronoomid ja kohvikasvatajad silmitsi seisavad.  Positiivse poole pealt andis see teavet sammude kohta, mida Starbucks® ja kohvikasvatajad kogu maailmas on astunud, et tagada kohvi tulevik kõigi jaoks.


Tulge meiega virtuaaltuurile Costa Ricasse, kus saate kohtuda mõne agronoomi ja kohvikasvatajaga, kes teevad kõvasti tööd selle nimel, et teie kohvitass oleks täis ka tulevikus.

Lähemalt Starbucks®-ist

Meist <p>Avastage, mis teeb Starbucksi<sup>®</sup> ainulaadseks, alates meie pühendumusest inimsuhetele ja kvaliteetsele kohvile kuni meie külalislahkete kohvikuteni ja maitsvate kohvideni, mida saate kodus nautida.</p> 5 min

ELUSTIIL

Kuidas kohvi nautida? <p>Kohv on eriline igapäevane rituaal, mis väärib hoolt ja tähelepanu. Tempo mahavõtmine ja rahuliku, meeliülendava hetke nautimine võib anda päevale positiivse tooni.&nbsp;</p> 4 min

KOHVIKUNST

Kohvi segamise ja röstimine kunst <p>Enne kui saate oma lemmikut Starbucks<sup>®</sup>-i kohvi valmistada ja nautida, läbivad kohvioad mitmeid etappe, sealhulgas segamine ja röstimine.</p> 4 min