Sustainability

TVARUMAS

Kavos tvarumas

7 min.

VIRTUALI KELIONĖ

Susipažinkite su keliais agronomais ir ūkininkais, kurie dirba tam, kad kava atitiktų tvarumo principus ir jūs galėtumėte mėgautis ja dar ilgą laiką.

KAVOS ATEITIS Jūsų virtuali kelionė

Leiskitės į virtualią kelionę po Kosta Riką ir sužinokite, ką daro agronomai ir ūkininkai, spręsdami klimato kaitos, ligų ir mažėjančių gamtos išteklių klausimus kavos auginimo versle.

Jie stengiasi užtikrinti, kad jūsų kavos puodelis liktų pilnas dar labai ilgą laiką.
 

DAUGIAU NEI GĖRIMAS

Dauguma kavos mėgėjų pasakys jums, kad kava, ypač nežinios kupinais laikais, – tai kur kas daugiau nei gėrimas. Kavos puodelis gali reikšti komfortą, stabilumą, atokvėpį – normalaus gyvenimo skonį, ypač dabar, kai pasaulis atrodo apsivertęs aukštyn kojomis. Tą patį ji simbolizuoja ir kavą auginantiems žmonėms.

"Geriu kavą per pusryčius, per pietus, 14 val., o vakare dar vieną puodelį. Neįsivaizduoju be jos nė dienos", – juokdamasi sako Ana Mendez. Ji su vyru augina kavą keliuose nedideliuose žemės sklypuose Kosta Rikoje.

Ji teigia, kad dažnai pagalvoja apie visame pasaulyje gyvenančius žmones, kurie geria jų išaugintą kavą. "Norėčiau pasakyti jiems, kad už kiekvieno kavos puodelio slypi pasiaukojimas, darbas, viltis ir meilė", – sako A. Mendez. "Tiek daug meilės".

TRUMPAS FAKTAS

2015 metais Starbucks® pasiekė svarbų tikslą – 99 % kavos gaunama vadovaujantis etiškos gavybos principais.

KAVA KRYŽKELĖJE

Nepaisant to, kavos pramonė atsidūrė tam tikroje kryžkelėje. Kavą geriančių žmonių pasaulyje daugiau nei bet kada, bet dėl klimato kaitos, ligų ir mažėjančių gamtos išteklių kavos auginimo procesas kiekvienais metais gali virsti vis sudėtingesniu.
2013 metais Starbucks® Kosta Rikoje įsigijo kavos ūkį "Hacienda Alsacia", kad galėtų geriau suprasti šiuos iššūkius ir ieškoti sprendimų. Nuo tada ūkis tapo pasauliniu tyrimų ir atradimų centru – tokių atradimų, kurie, kaip tikisi jame dirbanti komanda, padės kavą auginantiems ūkininkams visoje planetoje įveikti iššūkius, su kuriais šie susiduria.
 

KLIMATO KAITOS POVEIKIS

"Šiuo metu kylančios sudėtingiausios problemos – kavamedžių lapų rudosios rūdys ir klimato kaita. Jos sukėlė mums daug sunkumų", – teigia Raulis Blanco, 22 metų ūkininkas iš Kosta Rikos, parduodantis kavą Starbucks®.
Septintos kartos kavos ūkininkas R. Blanco pasakojo, kad jau gimė kavos versle ir lieka atsidavęs pasėlių gerovei užtikrinti ateityje bei savo šeimos žemei. Taip pat jis mėgsta įsivaizduoti, kaip jo šeimos išauginta kava atsiduria viso pasaulio kavos mėgėjų puodeliuose.

"Niekada gyvenime nemąsčiau apie pasitraukimą iš kavos auginimo verslo", – sako R. Blanco. "Greičiau visada stengiausi ieškoti būdų išgyventi būnant kavos ūkininku, tobulinti kavą kiekvieną dieną, padaryti taip, kad ūkis neštų daugiau pelno, būtų ekonomiškesnis, o taip pat visada rūpinausi aplinkos apsauga. Kiekviena kavos pupelė, kiekvienas kavos bušelis, kiekvienas pilnas sunkvežimis, kasdien išvažiuojantis iš ūkio kažkur į platųjį pasaulį, yra skirti kažkam, kas nori pasigaminti gardžios kavos puodelį ir juo pasimėgauti."

"Kiekviena kavos pupelė, kiekvienas kavos bušelis, kiekvienas pilnas sunkvežimis, kasdien išvažiuojantis iš ūkio kažkur į platųjį pasaulį, yra skirti kažkam, kas nori pasigaminti gardžios kavos puodelį ir juo pasimėgauti."
Raulis Blanco Kosta Rikos kavos ūkininkas
ŽINGSNIAI LINK TVARUMO

Starbucks® bendrovė superka 3 proc. visame pasaulyje išauginamos kavos, kurią siūlo daugiau kaip 400 000 ūkininkų – tokių kaip R. Blanco.

Štai šeši dalykai, kuriuos Starbucks® ir kavos ūkininkai visame pasaulyje daro, norėdami užtikrinti tvarią ir stabilią kavos ateitį:

1. Tvari gavyba ir auginimas. 99 proc. Starbucks® kavos išgaunama etiškai, o bendrovės misija – pasiekti, kad kava taptų pirmuoju pasaulyje etiškai išgaunamu žemės ūkio produktu. Perkame kavą, gavusią patvirtinimą pagal "Coffee and Farmer Equity (C.A.F.E.) Practices" gaires. Šios gairės buvo sukurtos dalyvaujant "Conservation International" organizacijai, jose pateikiami išsamūs socialiniai, aplinkos apsaugos ir ekonominiai kriterijai, skirti paremti ir sustiprinti kavos bendruomenes.

2. Atvirojo šaltinio agronomija. Kosta Rikoje esančiame "Hacienda Alsacia" ūkyje ir aštuoniose kitose kavą auginančiose šalyse visame pasaulyje įsikūrę Starbucks® ūkininkų paramos centrai leidžia agronomams, tyrėjams ir ūkininkams susitikti ir dalytis naujausiais tyrimais, informacija, patarimais ir priemonėmis, siekiant auginti kavą tvariau ir gauti daugiau pelno.

3. Dalijimasis klimato kaitai atspariais kavamedžiais. Esame paaukoję daugiau kaip 31 mln. klimato kaitai atsparių kavamedžių, tokių kaip "Hacienda Alsacia" ūkyje sukurti hibridai. Neatsižvelgiant į tai, ar tam tikri ūkininkai augina kavą Starbucks® bendrovei, jie gali šiais medžiais pakeisti kitus, kurių derlingumas mažėja dėl amžiaus arba ligų.

S9_F1.jpg

Kavamedžiai

ATSPARUMAS KLIMATO KAITAI

Starbucks® tikslas – iki 2025 metų parūpinti ūkininkams 100 mln. medžių.

4. Paskolos ūkininkams. Starbucks® pasaulinis ūkininkų fondas yra investavęs 49 mln. USD kavą gaminančiose šalyse visame pasaulyje. Šias lėšas ūkininkai gali naudoti renovuodami ir tobulindami savo ūkininkavimo praktikas ir ūkius, kad šie taptų dar produktyvesni ir tvaresni.

5. Parama sunkiais laikais. Starbucks® bendrovė naudos savo Ūkininkų paramos centrus dalydamasi informacija ir ištekliais kovoje su pasauline COVID-19 pandemija. Be to, Starbucks® fondas yra paaukojęs 1 mln. USD "Mercy Corps" organizacijai, norėdamas padėti jai remti ugdymo, komunikacijos, išteklių ir medžiagų tiekimo procesą bandant užkirsti kelią COVID-19 infekcijai kavos, arbatos ir kakavos auginimo bendruomenėse.

6. Investicijos į įvairovės principus atitinkančią ir aukštos kokybės kavą. Starbucks® yra įsipareigojusi taikyti diversifikuotus pirkimo metodus, kad užtikrintų paklausą aukštos kokybės kavai, kurią augina moterys ir smulkesni kavos augintojai ir kuri auga įvairiausiose pasaulio vietose. Dėkojame, kad prisijungėte prie mūsų virtualioje kelionėje po Kosta Riką. Tikimės, kad bent akies krašteliu galėjote žvilgtelėti, su kokiais iššūkiais susiduria agronomai ir kavos ūkininkai. Gera žinia ta, kad sužinojote ir apie tai, kokių veiksmų imasi Starbucks® ir ūkininkai visame pasaulyje, kad padėtų užtikrinti kavos ateitį – dėl visų mūsų.


Prisijunkite prie mūsų virtualios kelionės po Kosta Riką, kurioje galėsite susipažinti su keliais agronomais ir ūkininkais, kurie sunkiai dirba stengdamiesi užtikrinti, kad jūsų kavos puodelis ir ateityje liktų pilnas.

APIE STARBUCKS®

Apie mus <p>Sužinokite, kuo Starbucks<sup>®</sup>&nbsp;bendrovė unikali – nuo mūsų įsipareigojimo puoselėti žmogiškąjį ryšį ir kavos kokybę iki mūsų svetingų kavinių ir puikaus skonio kavos, kuria galite mėgautis namuose.</p> 5 min.

GYVENIMO BŪDAS

Kaip mėgautis kava <p>Kava – ypatingas kasdienis ritualas, kuriam būtina skirti dėmesio ir laiko. Jei leisite sau sustoti ir pasimėgauti ramia, pakylėjančia akimirka, galite susikurti puikią nuotaiką visai dienai.</p> 4 min.

AMATAS

Mišinių kūrimo ir skrudinimo menas <p>Tam, kad galėtumėte išsivirti ir mėgautis savo mėgstamiausia Starbucks<sup>®</sup>&nbsp;kava, kavos pupelės leidžiasi į ilgą kelionę, kurią sudaro daug etapų, įskaitant mišinių kūrimą ir skrudinimą.</p> 4 min.