Sustainability

ILGTSPĒJA

Kafijas ilgtspēja

7 min

VIRTUĀLA EKSKURSIJA LAUKĀ

Iepazīstieties ar dažiem agronomiem un lauksaimniekiem, kas strādā, lai padarītu kafiju ilgtspējīgu un lai jūs varētu baudīt kafiju arī nākotnē.

KAFIJAS NĀKOTNE Jūsu virtuālā ekskursija laukā

Dodieties virtuālā ekskursijā uz Kostariku, lai uzzinātu, ko agronomi un lauksaimnieki dara, lai novērstu klimata pārmaiņu, slimību un dabas resursu sarukšanas ietekmi uz kafijas audzēšanu.

Viņi vēlas nodrošināt, lai jūsu kafija būtu tikpat baudāma arī nākotnē.

 

VAIRĀK NEKĀ DZĒRIENS

Lielākā daļa kafijas baudītāju atzīs, ka kafija, it īpaši sarežģītos laikos, ir vairāk nekā dzēriens. Tase kafijas var simbolizēt komfortu, stabilitāti, atelpu – drošības sajūtu, it īpaši pasaulē, kas šobrīd jūtas pavisam pretēji. Gluži līdzīgi to uzlūko tie, kuri kafiju audzē.

"Es kafiju baudu brokastīs, pusdienlaikā, divos dienā, un arī vakarā izdzeru kādu krūzīti. Tā ir kā viena no manām ikdienas maltītēm," smejoties saka Ana Mendeza (Ana Mendez). Viņa un viņas vīrs audzē kafiju vairākos nelielos zemes gabalos Kostarikā.
Viņa saka, ka bieži aizdomājas par cilvēkiem visā pasaulē, kuri bauda viņu audzēto kafiju. "Es gribētu viņiem pastāstīt, ka aiz katras kafijas tases slēpjas ziedošanās, darbs, cerības un mīlestība," saka Mendeza. "Tajā ir ielikts tik daudz mīlestības."

 

INTERESANTI FAKTI

Starbucks® 2015. gadā sasniedza 99% ētiski iegūtas kafijas atzīmi.

KAFIJA KRUSTCELĒS

Tomēr kafija ir nonākusi zināmās krustcelēs. Pasaulē ir vairāk kafijas baudītāju nekā jebkad agrāk, taču katru gadu klimata pārmaiņas, slimības un dabas resursu sarukšana kafijas ražošanas biznesu padara arvien sarežģītāku. 
2013.gadā Starbucks® iegādājās kafijas saimniecību Kostarikā ar nosaukumu „Hacienda Alsacia“, lai labāk izprastu šīs problēmas un meklētu risinājumus. Kopš tā laika saimniecība ir kļuvusi par globālu pētījumu un atklājumu centru – komanda cer, ka šie atklājumi palīdzēs kafijas ražotājiem visā pasaulē atrisināt pastāvīgās problēmas, ar kurām tiem nākas saskarties.

 

KLIMATA PĀRMAIŅU IETEKME

„Sarežģītākās problēmas, kas mūs šobrīd skar, ir (kafijas lapu) rūsa un klimata pārmaiņas. Tas mūs ļoti ietekmē,“ stāsta Rauls Blanco (Raul Blanco), 22 gadus vecs lauksaimnieks Kostarikā, no kura Starbucks® iepērk kafiju.


Blanko, kurš ir kafijas audzētājs septītajā paaudzē, stāsta, ka kafija ir viņa sirdslieta un viņš ir uzticīgs ražas nākotnei un savas ģimenes zemei. Viņam arī patīk iztēloties brīdi, kad viņa ģimenes kafija nonāk kafijas baudītāju krūzēs visā pasaulē.


„Es nekad dzīvē neesmu domājis par atteikšanos no kafijas audzēšanas,“ saka Blanko. "Tā vietā es vienmēr esmu mēģinājis meklēt veidus, kā vienmēr būt par kafijas audzētāju, katru dienu procesu pilnveidot, lai uzlabotu (saimniecības) ienākumus, padarītu audzēšanu ekonomiskāku un vienmēr rūpētos par vidi. Ikviena kafijas pupiņa, katrs kafijas bušelis, katrs pilns kravas automobilis, ko katru dienu saņemat, ir paredzēts, lai kāds to kaut kur pasaulē baudītu – lai kāds, kurš dzer kafiju, par to priecātos."

"Ikviena kafijas pupiņa, katrs kafijas bušelis, katrs pilns kravas automobilis, ko katru dienu saņemat, ir paredzēts, lai kāds to kaut kur pasaulē baudītu – lai kāds, kurš dzer kafiju, par to priecātos."
Rauls Blanko (Raul Blanco) Kostarikas kafijas audzētājs
SOLIS PRETĪ ILGTSPĒJĪBAI

Mēs iepērkam trīs procentus pasaules kafijas, ko audzē vairāk nekā 400 000 tādu lauksaimnieku kā Blanko. 

Šie ir seši uzdevumi, ko Starbucks® un kafijas audzētāji visā pasaulē dara, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un pārliecinošu kafijas nākotni:


1.    Ilgtspējīga ieguve un audzēšana. Starbucks® kafija ir 99% ētiski iegūta, tāpēc uzņēmuma uzdevums ir padarīt kafiju par pasaulē pirmo ilgtspējīgas izcelsmes lauksaimniecības produktu. Mēs iepērkam C.A.F.E. (Coffee and Farmer Equity) sertificētu kafiju. Šīs vadlīnijas, kas izstrādātas kopā ar „Conservation International“, nodrošina visaptverošus sociālos, vides un ekonomiskos kritērijus, kas palīdz uzturēt un stiprināt kafijas kopienas.

 

2.    Atvērta tipa agronomija. Starbucks® lauksaimnieku atbalsta centri „Hacienda Alsacia“ Kostarikā un astoņās citās kafijas audzēšanas valstīs visā pasaulē apvieno agronomus, pētniekus un lauksaimniekus, lai viņiem būtu iespēja dalīties jaunākos pētījumos, informācijā, padomos un rīkos kafijas ilgtspējīgākai un izdevīgākai audzēšanai.

 

3.    Klimata apstākļu noturīgu kafijas koku ziedošana. Esam ziedojuši vairāk nekā 31 miljonu pret klimata apstākļiem noturīgu kafijas koku, piemēram, „Hacienda Alsacia“ izveidotos hibrīdus. Neatkarīgi no tā, vai lauksaimnieki audzē kafiju pēc Starbucks® pasūtījuma vai nē, viņi var izmantot šos kokus, lai aizstātu tos, kuru ražīgums samazinās vecuma vai slimību dēļ.

S9_F1.jpg

NOTURĪBA PRET KLIMATA IETEKMI

Kafijas koki

Starbucks® mērķis ir līdz 2025. gadam lauksaimniekiem nodrošināt  100 miljonus koku.

4.    Aizdevumi lauksaimniekiem. Starbucks® Globālais lauksaimnieku fonds ir ieguldījis 49 miljonus dolāru kafijas ražotājvalstīs visā pasaulē, nodrošinot līdzekļus, kurus lauksaimnieki var izmantot, lai atjaunotu un nostiprinātu savas saimniecības un lauksaimniecības praksi, lai tā kļūtu vēl produktīvāka un ilgtspējīgāka.

 

5.    Atbalsts grūtos brīžos. Starbucks® mēs izmantojam mūsu Lauksaimnieku atbalsta centrus, lai dalītos informācijā un materiālos, pasaulei reaģējot uz Covid-19 ietekmi. Turklāt Starbucks® fonds ir piešķīris vienu miljonu ASV dolāru „Mercy Corps“, lai sniegtu atbalstu izglītībā, komunikācijā un materiālu piegādē un lai palīdzētu novērst Covid-19 izplatību šajās kafijas, tējas un kakao audzēšanas kopienās.

 

6.    Ieguldījumi daudzveidīgas un kvalitatīvas kafijas ražošanā. Starbucks® ir apņēmies ievērot daudzveidīgu pieeju, lai nodrošinātu pieprasījumu pēc augstas kvalitātes kafijas, ko audzē sievietes, mazāki kafijas audzētāji un ko piedāvā dažādas audzēšanas vietas visā pasaulē.

 
Paldies, ka pievienojāties mums virtuālajā ekskursijā uz Kostariku. Ceram, ka tas ļāva jums gūt ieskatu agronomu un kafijas audzētāju izaicinājumos.  Pozitīvais ieguvums – jums ir bijusi iespēja uzzināt par Starbucks® un lauksaimnieku īstenotajiem pasākumiem visā pasaulē, kas palīdzēs nodrošināt kafijas nākotni ikvienam no mums.


Pievienojieties mums virtuālā ekskursijā uz Kostariku, kur jums būs iespēja satikt dažus agronomus un lauksaimniekus, kas uzcītīgi strādā, lai jūs varētu baudīt pilnvērtīgu kafiju arī nākotnē.

Par Starbucks®

Par mums <p>Uzziniet, kas padara Starbucks<sup>®</sup> unikālu, sākot no mūsu īpaši veidotajām saiknēm starp cilvēkiem un augstas kvalitātes kafiju un beidzot ar mūsu viesmīlīgajām kafejnīcām un gardajiem kafijas dzērieniem, kurus varat baudīt mājās.</p> 5 min

DZĪVESVEIDS

Kafijas pagatavošanas veidi: kā baudīt izcilu kafiju ikdienā <p>Kafijas baudīšana ir īpašs ikdienas rituāls – tas ir pelnījis rūpību un uzmanību. Uz mirkli atvelkot elpu un izbaudot mierīgu, pacilātu mirkli, varam uzsākt dienu pozitīvi.&nbsp;</p> 4 min

MEISTARĪBA

Kafijas veidi: maisījuma izveides un grauzdēšanas māksla <p>Pirms iecienītās Starbucks<sup>®</sup> kafijas pagatavošanas un malkošanas, kafijas pupiņām nākas iziet daudzus posmus, tostarp maisījuma izveidi un grauzdēšanu.</p> 4 min