S5_H1

KAFIJAS CEĻŠ

No kurienes nāk kafija? Populārākās kafijas šķirnes

3 min

IZCELSMES NOZĪMĪGUMS

Kafijas izcelsme – vieta, kur tā tiek audzēta – ietekmē tās garšu. Tāpat kā vīnam vai tējai. Kafijas garšu ietekmē audzēšanas reģionā esošā augsne, valdošais klimats un citi apstākļi.

KAFIJAS CEĻOJUMS "Kafijas josla"

Pirms tā nonāk jūsu tasītē, kafija mēro noteiktu ceļu, kas sastāv no daudziem posmiem. Ikviens no šiem soļiem ietekmē pupiņas, tostarp reģions un klimats, kādā tās augušas.

Gandrīz visa pasaules kafija aug "kafijas joslā". "Kafijas josta" aptver zemeslodi, un tā izvietota starp ziemeļu un dienvidu tropisko joslu. Pasaulē ir vairāk nekā 70 kafijas ražotājvalstis, un Starbucks® iepērk kafiju no vairāk nekā 30 no tām. Kultūras, teritorijas un audzēšanas metodes dažādās valstīs atšķiras, kas arī veicina atšķirīgu kafijas garšu veidošanos.

 

"Kafijas josla" ir sadalīta trīs galvenajos augšanas reģionos: Latīņamerika, Āfrika un Āzija. Mēs kafiju piegādājam un grauzdējam atbildīgi, kā arī veidojam kafijas maisījumus no visiem šiem trīs reģioniem, lai piedāvātu jums unikālas garšas kafijas viedus.

 

Tāpat kā tēja vai vīns, kafija savu garšu lielākoties iegūst no savas izcelsmes vietas. Katrā no šiem audzēšanas reģioniem ir atšķirīgi augšanas apstākļi un tradīcijas, kas ietekmē kafijas kopējo garšu. 

 

LATĪŅAMERIKAS KAFIJA

Latīņamerikas kafija ir daudzu Starbucks® iecienītāko maisījumu pamatā. No šī reģiona mēs iegādājamies visvairāk kafijas, pateicoties tās konsekventajai garšai un kvalitātei. Šajā reģionā valda dažāds mikroklimats, un atrodami daudz dažādu augsnes veidu un apstrādes tradīciju. Piemēram, Kostarika ir zināma ar saviem vulkāniem, kas var ietekmēt tur audzētās kafijas garšas profilu.

 

Kādas garšas ir sagaidāmas no Latīņamerikas kafijas? Malkojot šo kafiju, jūs atklāsiet gardas riekstu, kakao un maigu garšvielu notis. 

"Kostarikā ir daudz vulkānu. Vulkānu ilgstoši barotā augsne ļauj izaudzēt lielisku kafiju."
ĀFRIKAS KAFIJA

Āfrikā atrodami daži no pasaules unikālākajiem kafijas veidiem, kas nosaka mūsu augstos kvalitātes standartus. Šajā reģionā tiek audzētas dažas no pasaulē eksotiskākajām šķirnēm. Kafijas dzimtene ir Etiopija.

 

Baudot Āfrikas kafiju, pievērsiet uzmanību dinamiskām, sulīgām garšas niansēm – no citrusaugļiem līdz ogām.

 

INTERESANTI FAKTI

Etiopija ir kafijas dzimtene, un Āfrikā radušies daži no pasaules unikālākajiem kafijas veidiem.

ĀZIJAS KAFIJA

Lielajā Āzijas un Klusā okeāna valstu reģionā tiek audzēti kafijas veidi ar izteiksmīgu un drosmīgu garšu, kas nav sastopama nekur citur. Ieskaitot Indonēziju, Ķīnu, Papua-Jaungvineju, Vjetnamu, Taizemi un Indiju, šis reģions kartē aptver plašu klimata joslu un teritoriju, un tādējādi arī atšķirīgu kafijas veidu klāstu.

 

Gatavojat Āzijas/Klusā okeāna reģiona kafiju? Jūs gaida īsts baudījums. Jūs, visticamāk, varēsiet baudīt pilnīgu un sīrupaini maigu kafiju ar augu un zemes notīm.

S5_F1
NOGARŠOJIET LATĪŅAMERIKAS KAFIJU

Atklājiet gardas riekstu, kakao un maigu garšvielu notis.

S5_F2
NOGARŠOJIET ĀFRIKAS KAFIJU

Āfrikas kafijai piemīt bagātīgas garšas – no citrusaugļu līdz ogu notīm.

asia
IZBAUDIET ĀZIJAS KAFIJU

Pamanīsiet krēmīgo garšu, apvienojumā ar augu un zemes notīm.

Kafijas izcelsme ietekmē tās garšu. Baudot savu nākamo Starbucks® kafijas tasi mājās, pievērsiet uzmanību tās audzēšanas vietai – Latīņamerika, Āfrika vai Āzija/Klusā okeana reģions. 

 

Pievērsiet uzmanību kafijas garšai, lēnām malkojot kafiju un sajūtot, vai pamanīsiet reģiona ietekmi uz tās garšu. Veltiet brīdi, lai patiesi izbaudītu kafiju un ļautu jums kopā ar to apceļot zemeslodi. 

Par Starbucks®

Par mums <p>Uzziniet, kas padara Starbucks<sup>®</sup> unikālu, sākot no mūsu īpaši veidotajām saiknēm starp cilvēkiem un augstas kvalitātes kafiju un beidzot ar mūsu viesmīlīgajām kafejnīcām un gardajiem kafijas dzērieniem, kurus varat baudīt mājās.</p> 5 min

DZĪVESVEIDS

Kafija ar draugiem <p>Kafijas pagatavošana viesiem vienmēr ir lieliska ideja neatkarīgi no apciemojuma iemesla. Pagatavojiet savu iecienītāko Starbucks<sup>®</sup> kafiju draugiem, ģimenei vai kolēģiem.</p> 4 min

KAFIJAS CEĻŠ

Kāpēc Arabica kafija? <p>Būtiskākā sastāvdaļa jūsu kafijas tasē? Pupiņas. Lūk, kāpēc mēs izvēlamies izmantot 100% Arabica pupiņas.&nbsp;</p> 3 min