S5_H1

KAVOS KELIONĖ

Kavos istorija ir kilmė

3 min.

VIETOS SVARBA

Vieta, iš kurios atkeliauja kava – jos kilmė – daro įtaką kavos skoniui. Taip pat, kaip su vynu ar arbata. Regiono dirvožemis, klimatas ir kitos sąlygos nulemia, koks bus jūsų kavos skonis.

KAVOS KELIONĖ Kavos juosta

Prieš patekdama į jūsų puodelį, kava leidžiasi į ilgą kelionę, kurią sudaro daug etapų. Visi šie etapai daro įtaką pupelėms, kaip ir regionas bei klimatas, kuriame jos augo.

Beveik visa pasaulio kava auga Kavos juostoje. Kavos juosta yra tarp Vėžio ir Ožiaragio atogrąžų ir juosia visą žemę. Visame pasaulyje yra daugiau kaip 70 šalių, kuriose auginama kava, o Starbucks® perka kavą iš daugiau nei 30-ties. Kiekviena šalis turi savo kultūrą, kraštovaizdį ir auginimo būdus ir visa tai lemia skirtingus kavos skonius.

Kavos juosta skirstoma į tris pagrindinius auginimo regionus: Lotynų Ameriką, Afriką ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną. Mes atsakingai įsigyjame, skrudiname ir maišome kavą iš kiekvieno iš šių trijų regionų, kad galėtume pasiūlyti jums unikalius skonius.

Lygiai taip pat, kaip arbata ar vynas, daugiausia įtakos kavos skoniui daro jos auginimo vieta. Kiekviename iš šių kavos auginimo regionų susiklostė skirtingos auginimo sąlygos ir tradicijos, darančios poveikį bendram kavos skoniui.
 

KAVA IŠ LOTYNŲ AMERIKOS

Kava iš Lotynų Amerikos – daugelio populiariausių Starbucks® kavos mišinių pagrindas. Iš šio regiono perkame daugiau kavos nei iš kitų, nes ji išsiskiria stabiliu skoniu ir kokybe. Šiame regione galima rasti daug skirtingų mikroklimatų, dirvožemio rūšių ir apdorojimo tradicijų. Pavyzdžiui, Kosta Rika garsi savo ugnikalniais, kurie gali daryti poveikį šalyje auginamos kavos skonio profiliui.

Taigi, kokio skonio galima tikėtis iš Lotynų Amerikoje auginamos kavos? Gurkšnodami pajusite nuostabias riešutų, kakavos ir švelnių prieskonių natas.

"Kosta Rikoje daug ugnikalnių. Ilgalaikis ugnikalnių poveikis, kurį pats patyriau, – puiki vulkaninėje dirvoje auganti kava."
Starbucks® kavos agronomas
KAVA IŠ AFRIKOS

Afrika – kai kurių pasaulio unikaliausių kavos rūšių, kurios jau tapo mūsų aukščiausios kokybės standartų etalonu, namai. Šiame regione auginamos kai kurios egzotiškiausiu skoniu išsiskiriančios kavos rūšys pasaulyje. Tiksliau, kavos gimtinė yra Etiopija.

Ruošdami iš Afrikos kilusią kavą, laukite ryškaus, prabangaus skonio, kuriame galite pajusti tiek citrusinių vaisių, tiek uogų natas.

TRUMPAS FAKTAS

Kavos gimtinė yra Etiopija, o be to, Afrikoje auginamos kai kurios pasaulyje labiausiai vertinamos kavos rūšys.

KAVA IŠ AZIJOS IR RAMIOJO VANDENYNO REGIONO

Dideliame Azijos ir Ramiojo vandenyno regione auganti kava išsiskiria ryškiu ir drąsiu skoniu, kurio nerasite niekur kitur. Į regioną įeina tokios šalys kaip Indonezija, Kinija, Papua Naujoji Gvinėja, Vietnamas, Tailandas ir Indija, kurioms būdinga ne tik klimato ir topografijos, bet ir kavos skonių įvairovė.

Ruošiate kavą iš Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono? Net neįsivaizduojate, kas jūsų laukia. Tikėtina, kad atrasite kavą, kuri stebins savo svarumu ir sirupo konsistencija bei žolelių ir žemės natomis.

S5_F1
PARAGAUKITE LOTYNŲ AMERIKOS

Ieškokite puikaus skonio riešutų, kakavos ir švelnių prieskonių natų.

S5_F2
IŠMĖGINKITE AFRIKĄ

Mėgaukitės prabangiu skoniu, kuriame galima pajusti tiek citrusinių vaisių, tiek uogų natas.

asia
MĖGAUKITĖS AZIJOS IR RAMIOJO VANDENYNO REGIONU

Pastebėkite kavos švelnumą, derantį su žolelių ir žemės skonio natomis.

Kavos kilmė lemia jos skirtingą skonį. Mėgaudamiesi eiliniu Starbucks® kavos puodeliu namuose, pažiūrėkite, kur ji užauginta – Lotynų Amerikoje, Afrikoje ar Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Lėtai gurkšnodami savo kavą, atkreipkite dėmesį į jos skonį ir pabandykite pastebėti regiono poveikį. Negailėkite laiko, iš tikrųjų gerai įsigilinkite į kavos natas ir leiskitės kartu su ja į kelionę aplink pasaulį.

APIE STARBUCKS®

Apie mus <p>Sužinokite, kuo Starbucks<sup>®</sup>&nbsp;bendrovė unikali – nuo mūsų įsipareigojimo puoselėti žmogiškąjį ryšį ir kavos kokybę iki mūsų svetingų kavinių ir puikaus skonio kavos, kuria galite mėgautis namuose.</p> 5 min.

GYVENIMO BŪDAS

Kava su draugais <p>Pavaišinti draugus kava – visada puiki idėja, kokia proga bebūtų. Išvirkite savo mėgstamiausios Starbucks<sup>®</sup>&nbsp;kavos draugams, šeimos nariams ar kolegoms.</p> 4 min.

KAVOS KELIONĖ

Kodėl arabikos kava? <p>Koks svarbiausias jūsų kavos puodelio ingredientas? Pupelės. Štai kodėl naudojame 100 % arabikos pupeles.</p> 3 min.