S5_H1

KOHVI TEEKOND

Kohvi ajalugu ja päritolu

3 min

KOHA TÄHTSUS

Kohvi päritolu mõjutab selle maitset. See on nagu vein või tee. Piirkonna pinnas, kliima ja muud tingimused mõjutavad kõik seda, kuidas teie kohv maitseb.

KOHVI TEEKOND Kohvivöö

Enne kui kohv jõuab teie tassi, läbib see teekonna, mis koosneb paljudest etappidest. Kõik need etapid mõjutavad ube, sealhulgas piirkond ja kliima, kus neid kasvatatakse.

Peaaegu kogu maailma kohv kasvab kohvivöös. Kohvivöö ümbritseb Maad põhja- ja lõunapöörijoone vahelisel alal. Maailmas on üle 70 kohvi tootva riigi ning Starbucks® ostab kohvi enam kui 30-st. Kultuurid, maastikud ja kasvatusmeetodid on riigiti erinevad ning kõik need annavad oma panuse kohvi erinevate maitsete tekkimisele.

 

Kohvivöö jaguneb kolmeks peamiseks kasvatuspiirkonnaks: Ladina-Ameerika, Aafrika ning Aasia ja Vaikse ookeani piirkond. Me hangime vastutustundlikult, röstime ja segame kõigi nende kolme piirkonna kohvisid, et pakkuda teile ainulaadseid kohvielamusi.

 

Nii nagu tee või vein, saab ka kohv suure osa oma maitsest sealt, kust ta pärit on. Igas neist kasvatuspiirkondadest on erinevad kasvatustingimused ja traditsioonid, mis mõjutavad kohvi üldist maitset. 

 

LADINA-AMEERIKA KOHVID

Ladina-Ameerika kohvid on paljude Starbucksi® kõige armastatumate segude aluseks. Ostame sellest piirkonnast teistega võrreldes kõige rohkem kohvi, sest selle maitse ja kvaliteet on järjepidev. Selles piirkonnas on palju erinevaid mikroklimaatilisi tingimusi, pinnaseid ja töötlemistraditsioone. Näiteks Costa Rica on tuntud oma vulkaanide poolest, mis võivad mõjutada seal kasvatatava kohvi maitseprofiili.

 

Milliseid maitseid võib oodata Ladina-Ameerika kohvi puhul? Rüübates avastate maitsvad pähkli-, kakao- ja õrnad vürtsinoodid. 

"Costa Ricas on palju vulkaane. Vulkaanide pikaajaline mõju, mida ma olen kogenud, on suurepärane kohv, mida toidab vulkaaniline pinnas."
AAFRIKA KOHVID

Aafrika on koduks mõnele kõige ainulaadsemale kohvile, mis seab meie kõrged kvaliteedistandardid. Sellest piirkonnast on pärit maailma kõige eksootilisemad maitsed. Kohvi sünnimaa on täpsemalt Etioopia.

 

Aafrikast pärit kohvi valmistamisel märkate elavat ja rikkalikku maitset, mis ulatub tsitrusviljadest kuni marjadeni.

HUVITAV FAKT

Kohvi sünnimaa on Etioopia, mis teeb Aafrikast maailma kõige väärtuslikumate kohvide kodumaa.

AASIA JA VAIKSE OOKEANI KOHVID

Suur Aasia ja Vaikse ookeani piirkond on koduks tugeva ja julge maitsega kohvidele, mida mujalt ei leia. Piirkonda kuuluvad Indoneesia, Hiina, Paapua Uus-Guinea, Vietnam, Tai ja India, seega hõlmab see väga erinevaid kliimatingimusi, pinnavorme ja eripäraseid kohvisid.

 

Valmistate Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnast pärit kohvi? Teid ootab ees tõeline maiuspala. Tõenäoliselt avastate kohvi, mis on tummine, siirupiselt siidine ning taimse ja maheda maitsega.

S5_F1
MAITSKE LADINA-AMEERIKA KOHVI

Tunnetage maitsvaid pähkli-, kakao- ja õrnu vürtsinoote.

S5_F2
PROOVIGE AAFRIKA KOHVI

Nautige lopsakaid maitseid alates tsitrusviljadest kuni marjadeni.

asia
NAUTIGE AASIA JA VAIKSE OOKEANI PIIRKONNA KOHVI

Pange tähele siidisust, mis on kombineeritud taimse ja maheda maitsega.

Kohvi päritolu mõjutab kohvi maitset. Kui naudite kodus järgmist tassi Starbucks®-i kohvi, vaadake, kus see on kasvatatud – Ladina-Ameerikas, Aafrikas või Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas.

 

 Pöörake tähelepanu kohvi maitsele, kui aeglaselt lonksu võtate, ja vaadake, kas märkate piirkonna mõju kohvi maitsele. Võtke hetk aega, et oma kohvi tõeliselt maitsta ja laske sellel end ümber maailma viia. 

Lähemalt Starbucks®-ist

Meist <p>Avastage, mis teeb Starbucksi<sup>®</sup> ainulaadseks, alates meie pühendumusest inimsuhetele ja kvaliteetsele kohvile kuni meie külalislahkete kohvikuteni ja maitsvate kohvideni, mida saate kodus nautida.</p> 5 min

ELUSTIIL

Kohvi valmistamine külalistele <p>Külalistele kohvi valmistamine on olenemata olukorrast alati suurepärane idee. Valmistage oma lemmikut Starbucks<sup>®</sup>-i kohvi sõpradele, perele või kolleegidele.</p> 4 min

KOHVI TEEKOND

Meie valime Araabika kohvioad <p>Teie kohvitassi kõige olulisem koostisosa? Oad. Siin on põhjus, miks me kasutame 100% araabika ube.&nbsp;</p> 3 min