Banner

Lähemalt Starbucks®-ist

Meist

5 min

STARBUCKSI® LUGU

Avastage, mis teeb Starbucksi® ainulaadseks, alates meie pühendumusest inimsuhetele ja kvaliteetsele kohvile kuni meie külalislahkete kohvikuteni ja maitsvate kohvideni, mida saate kodus nautida.

STARBUCKSI AJALUGU Pühendunud inimsuhetele

Iga nädal juhtub seda miljoneid kordi – klient saab Starbucksi baristalt oma joogi – kuid iga kord on selles midagi erilist.

See on kõigest hetk – lihtsalt üks käsi ulatab teisele tassi üle leti.
Kuid just nii luuakse oluline side.

Starbucks® jälgib, et kõik tegevused aitaksid seda sidet väärtustada – alates lubadusest pakkuda maailma kõrgeima kvaliteediga kohvi, kuni selleni, kuidas ollakse seotud klientide ja kogukondadega ja tehakse vastutustundlikku äri.
Alates Starbucksi kõige esimesest kohvipoest umbes 40 aastat tagasi on ettevõte üritanud igal pool, kus nad on olnud, ja igas kohas, mida nad puudutavad, muuta seda veidikene paremaks kui see enne oli.

 

MILLAL ASUTATI STARBUCKS®?

Kui esimene Starbucks® 1971. aastal avati, oli meie ettevõte vaid üks kauplus Seattle’i ajaloolisel Pike Place Marketil. Selles väikses kaupluses pakkus Starbucks maailma parimatest värskelt röstitud tervetest ubadest valmistatud kohvi. Moby Dickist inspireeritud nimi tuletas meelde avamere romantikat ja varaste kohvikaupmeeste meresõidutraditsiooni.
 
1981. aastal astus Howard Schultz (Starbucksi endine juhatuse esimees, president ja tegevjuht) esimest korda Starbucks®-i kauplusesse. Alates esimesest tassist Sumatra kohvist tõmbas Howardit Starbucksi poole ja ta liitus sellega aasta hiljem.
 
1983. aastal reisis Howard Itaaliasse ja oli lummatud Itaalia kohvibaaridest ja kohvijoomise kogemuse romantikast. Tal oli visioon tuua Itaalia kohvikutraditsioon Ameerika Ühendriikidesse. Ta soovis luua koha, kus saab vestelda ja kogukonnatunnet tunda – kolmanda koha töö ja kodu vahel. Ta lahkus lühikeseks ajaks ettevõttest, et alustada omaenda Il Giornale kohvikutega, ning naasis 1987. aasta augustis, et kohalike investorite abiga osta Starbucks®.

HUVITAV FAKT

Starbucks®-i nimi on inspireeritud Moby Dickist, mis meenutab varaste kohvikaupmeeste meresõidu traditsiooni.

STARBUCKSI MISSIOON

Starbucksi eesmärk oli algusest peale olla teistsugune ettevõte. Selline, kes lisaks kohvi ja rikkalike traditsioonide ülistamisele tekitas ka ühtekuuluvustunde. Meie missioon on inspireerida ja toita hinge – üks inimene, tass ja naabruskond korraga.

 

ROHKEM KUI KOHV

Kui öelda, et Starbucks® ostab ja röstib kvaliteetset tervetest ubadest valmistatud kohvi, siis on see väga õige. See on meie tegevuse põhiolemus, kuid see ei räägi kogu lugu.
 
Starbucksi kohvikutest on saanud kõigi kohviarmastajate Meka. Miks nad tahavad Starbucksi kohvikusse minna? Sest nad teavad, et nad saavad iga kord südamliku teeninduse, kutsuva õhkkonna ja suurepärase tassitäie oskuslikult röstitud ja valmistatud kohvi.

 

 

 

S1_F1.jpg
KOHVIKUS

Südamlik teenindus. Kutsuv õhkkond. Ja iga kord suurepärane tass kohvi. 

S1_F2.jpg
KODUS

Nautige oma lemmikut Starbucks® kohvi kodus, Võtke hetk enda jaoks või kostitage sõpru.

KOHT, KUS SUHELDA

Me ei ole lihtsalt kirglikud kohvipakkujad. Starbucks® pakub ka kõike muud, mis kuulub täisväärtusliku ja rahuldust pakkuva kohvikukogemuse juurde. Pakume maitsemeeli hellitavaid esmaklassilisi teesid, suurepäraseid küpsetisi ja muid hõrgutisi. Ja muusika, mida te poes kuulete, on valitud kunstilisuse ja atraktiivsuse järgi.
 
On tavaline, et inimesed tulevad Starbucksi vestlema, kohtuma või isegi töötama. Meie kohvikud on naabruskonna kogunemiskoht ja osa teie igapäevasest rutiinist.
 
Starbucksis tehakse kõike inimlikkusest lähtuvalt. Starbucks® on alates esimesest kohvikust läbinud pika tee, kuid ka tänapäeval jäänud truuks samadele väärtustele. Nüüd saate nautida maitsvat ja kvaliteetset Starbucks®-i kohvi isegi oma kodus ning luua kontakti hetke, ümbritseva keskkonna ning pere ja sõpradega. 

Valmistage meelepärane kohv ja serveerige seda oma lemmiktassis, -kruusis või -klaasis, et luua enda Starbucks®-i kohvielamus.

ELUSTIIL

Kohvi valmistamine külalistele <p>Külalistele kohvi valmistamine on olenemata olukorrast alati suurepärane idee. Valmistage oma lemmikut Starbucks<sup>®</sup>-i kohvi sõpradele, perele või kolleegidele.</p> 4 min

ELUSTIIL

Kuidas kohvi nautida? <p>Kohv on eriline igapäevane rituaal, mis väärib hoolt ja tähelepanu. Tempo mahavõtmine ja rahuliku, meeliülendava hetke nautimine võib anda päevale positiivse tooni.&nbsp;</p> 4 min

KOHVIKUNST

Röstimisspekter <p>Millist rösti te eelistate? Starbucks<sup>®</sup> Blonde Roast, Medium Roast või Dark Roast? Need kolm moodustavad Starbucks<sup>®</sup>-i röstimisspektri.</p> 4 min