S4_H1.jpg

KOHVIKUNST

Röstimisspekter

4 min

LEIDKE OMA LEMMIKRÖST

Millist rösti te eelistate? Starbucks® Blonde Roast, Medium Roast või Dark Roast? Need kolm moodustavad Starbucks®-i röstimisspektri.

RÖSTIMINE STARBUCKSIS® Kõik röstimisest

Kohv saabub Starbucks®i roheliste ubadena, mis lõhnavad nagu värsked köögiviljad ja magus teravili. Enne, kui nendest saab kohvi valmistada, tuleb need röstida.

Kohvi maitset mõjutavad paljud tegurid: kus kohvi kasvatatakse, millist liiki kohvi kasvatatakse, kuidas kohvi kasvatatakse, kuidas viljaliha ubadest eemaldatakse, kuidas kohvi segatakse ja röstitakse ning kuidas kohvi valmistatakse.  
 
Just meie röstimisprotsessi kaudu kujuneb kohvi ainulaadne aroom, happesus, tummisus ja muidugi maitse.
 

STARBUCKS®I RÖSTIMEISTRID

Kohvi röstimine on osaliselt kunst, osaliselt teadus. Röstimise kunst võimaldab meie röstimeistritel luua maitset, samal ajal kui teadus aitab tagada järjepidevust. Starbucks®i röstimeistrid muudavad rohelised kohvioad maitsvaks ja aromaatseks kohviks. Starbucks® on kohvi röstinud peaaegu 50 aastat ning püüame pidevalt õppida ja uuendusi ellu viia. 

Aastatepikkuse keskendumise ja teadmiste tulemuseks on Starbucks®-i röstimisspekter. Iga kohviuba vajab parima aroomi, happesuse, tummisuse ja maitse saavutamiseks ainulaadset temperatuuri ja aja tasakaalu. Meie kohvid on liigitatud kolme röstimisprofiili järgi – Starbucks® Blonde Roast, Medium Roast ja Dark Roast –, nii et saate hõlpsasti leida teile sobivaima maitse ja intensiivsuse.

Starbucks® Espresso Roast by NESCAFÉ® Dolce Gusto®
Brad Anderson Röstimeister Starbucks®

STARBUCKS® BLONDE ROAST

Esmalt vaatame Starbucks® Blonde Roasti, mis on Starbucks®-i röstimisspektri heledamas otsas. Kergema tummisusega ja mahedamaitselised kohvid äratavad meeli õrnalt ning pakuvad hõlpsalt nauditavat ja maitseküllast tassi, milles on röstimist kergelt aimata. 

Näiteks Starbucks® Veranda Blend on Starbucks® Blonde’i röstiga kohv – see on meie spektri heledas otsas – ning sellel on mahe ja pehme maitse, milles on tunda õrna kakao ja kergelt röstitud pähklite noote. 

 

MEDIUM ROAST

Medium Roast on, nagu ilmselt ka arvasite, Starbucks®-i röstimisspektri keskel. Need kohvid on pehmed ja tasakaalustatud ning sobivad ideaalselt igaks kohvipausiks. Neil on rikkalik, hõlpsalt nauditav maitse.  

Näide Medium Roasti kohvist? Starbucks® Pike Place® Roast kakao ja röstitud pähklite nootidega. 

 

DARK ROAST

Lõpetuseks vaatleme Starbucks®-i röstimisspektri tumedamat otsa – Dark Roasti. Need kohvid on täidlasemad ja julgemad, neil on jõuline maitse ja tugevale röstimisele iseloomulikud omadused.  
 
Starbucks® Italian Roast on Dark Roasti kohv, millel on sügav maitse ja karamelliseeritud suhkru noodid. 

Lähemalt Starbucks®-ist

Meist <p>Avastage, mis teeb Starbucksi<sup>®</sup> ainulaadseks, alates meie pühendumusest inimsuhetele ja kvaliteetsele kohvile kuni meie külalislahkete kohvikuteni ja maitsvate kohvideni, mida saate kodus nautida.</p> 5 min

ELUSTIIL

Kohvi valmistamine külalistele <p>Külalistele kohvi valmistamine on olenemata olukorrast alati suurepärane idee. Valmistage oma lemmikut Starbucks<sup>®</sup>-i kohvi sõpradele, perele või kolleegidele.</p> 4 min

KOHVI TEEKOND

Kohvi ajalugu ja päritolu <p>Kohvi päritolu mõjutab selle maitset. See on nagu vein või tee. Piirkonna pinnas, kliima ja muud tingimused mõjutavad kõik seda, kuidas teie kohv maitseb.</p> 3 min