s11

KAVOS KELIONĖ

Kavos pupelės

3 min.

IŠ KUR ATKELIAUJA KAVA

Ar kada nors esate pagalvoję, ant kokio augalo auga kava? Kavos pupelės iš pradžių būna žalios – tai žalios kavos uogų sėklos.

KAVA AUGA ANT MEDŽIŲ Kavos uogos

Ar žinojote, kad kavamedžio vaisiai yra uogos? Žalios kavos pupelės – tai sėklos, esančios kavamedžio uogų viduje.

Ant kavamedžių auga raudonos kavos uogos, kurios sunokus surenkamos rankiniu būdu. Uogų viduje yra žalios pupelės, kurias skrudiname, gamindami jums pažįstamą ir jūsų mylimą kavą.

Visas kavos skonio ir kvapo potencialas yra toje žalioje sėkloje. Šis potencialas galutinai atsiskleidžia skrudinant žalią kavą. Ne visos žalios pupelės vienodos. Jos gali atrodyti skirtingai ir skirtis savo skoniu, atsižvelgiant į tai, kur užaugo, ant kurios rūšies kavamedžio ir kaip buvo apdorotos.

 

NUO MEDŽIO Į PUODELĮ

Nuėmus nuo kavamedžių uogų derlių, jos apdorojamos keliais būdais, atsižvelgiant į kavos kilmę. Trys pagrindiniai uogų apdorojimo būdai: plautos, pusiau plautos ir natūraliai apdorotos.

Galutinis kiekvieno būdo taikymo rezultatas toks, kad kavos uogos minkštimas pašalinamas, paliekant tik žalią kavą. Kiekvienas apdorojimo būdas daro įtaką galutiniam skoniui, kurį jusite gerdami kavą. Tačiau tam, kad galėtumėte pasimėgauti kavos puodeliu, pupelės turi būti apskrudintos.

TRUMPAS FAKTAS

Žalios kavos pupelės gali atrodyti skirtingai ir turėti skirtingą skonį, atsižvelgiant į jų kilmę, rūšį ir apdorojimo būdą.

PUPELIŲ SKRUDINIMAS

Kavos skrudinimas – tai procesas, išryškinantis kavos skonį, kurį taip mėgstame. Skrudinant pupeles vyksta cheminė reakcija, vadinama "Mailardo reakcija", kuri sukelia cukraus parudavimą, karamelizaciją ir apskritai puikaus skonio atsiradimą.


Starbucks® skrudina žalias kavos pupeles, kad atsiskleistų jų aromatas, rūgštingumas, svarumas (kūnas) ir skonis. Kiekviena kavos rūšis skrudinama siekiant išgauti išskirtinį skonio profilį ir išryškinti jai būdingas skonio charakteristikas – štai kodėl skrudinimas yra menas. Mūsų skrudintojai yra tobulai įgudę atskleisti kiekvienos atskiros žalios kavos rūšies potencialą.

S11_F1

Skonio atskleidimas

SKRUDINIMO AMATAS

Skrudinant atsiskleidžia kavos pupelių aromatas, rūgštingumas, svarumas (kūnas) ir nuostabus skonis.

Skrudinimas – iš dalies menas ir iš dalies mokslas. Pasitelkę kavos skrudinimo meną, Starbucks® skrudintojai gali sukurti kavos skonį, o mokslas padeda užtikrinti pastovią kokybę. Štai taip paverčiame žalias iš kavos uogos išimtas kavos pupeles nuostabaus skonio aromatinga kava, kurią puikiai pažįsta ir myli mūsų klientai.

Kai kitą kartą išsivirsite ir gurkšnosite Starbucks® kavą namuose, galbūt prisiminsite, kaip viskas prasidėjo?

APIE STARBUCKS®

Apie mus <p>Sužinokite, kuo Starbucks<sup>®</sup>&nbsp;bendrovė unikali – nuo mūsų įsipareigojimo puoselėti žmogiškąjį ryšį ir kavos kokybę iki mūsų svetingų kavinių ir puikaus skonio kavos, kuria galite mėgautis namuose.</p> 5 min.

GYVENIMO BŪDAS

Kaip mėgautis kava <p>Kava – ypatingas kasdienis ritualas, kuriam būtina skirti dėmesio ir laiko. Jei leisite sau sustoti ir pasimėgauti ramia, pakylėjančia akimirka, galite susikurti puikią nuotaiką visai dienai.</p> 4 min.

TVARUMAS

Kavos tvarumas <p>Susipažinkite su keliais agronomais ir ūkininkais, kurie dirba tam, kad kava atitiktų tvarumo principus ir jūs galėtumėte mėgautis ja dar ilgą laiką.</p> 7 min.