CAFE Practices

TVARUMAS

C.A.F.E. Practices

3 min.

ETIŠKA GAVYBA

Pagrindinis Starbucks® etiškos gavybos metodo, taikomo perkant kavą, elementas – "Coffee and Farmer Equity (C.A.F.E.) Practices" gairės.

"C.A.F.E. PRACTICES" Etiškų gavybos standartų rinkinys

"C.A.F.E. Practices" – tai vienas pirmiausių kavos pramonės etiškos gavybos standartų rinkinys, sudarytas 2004 metais bendradarbiaujant su "Conservation International" organizacija.

Patvirtinta, kad nuo 2015 metų 99 % Starbucks® kavos yra gaunama etiškais būdais, ir esame stambiausia mažmeninės prekybos kava bendrovė, pasiekusi šį tikslą.

Ši tvirtinimo programa vertina ūkius pagal kokybę, ekonominius, socialinius ir aplinkosauginius kriterijus, kurie visi yra skirti skatinti skaidrumo principais paremtą, pelningą ir tvarią kavos auginimo praktiką, kartu rūpinantis kavos ūkininkų, jų bendruomenių ir visos mūsų planetos gerove.

 

EKONOMINIS SKAIDRUMAS

Starbucks® tiekėjai (ūkininkai, gamintojai ir eksportuotojai) privalo pateikti įrodymų, kaip buvo mokama už žalią kavą visoje tiekimo grandinėje, įskaitant apie tai, kokia suma už kavą buvo išmokėta tiesiogiai ūkininkams.

Taip užtikriname, kad žinotume, iš kurių ūkių perkame, kokie yra ūkininkų vardai ir pavardės bei kiek kiekvienam iš jų sumokėta už kavą.

TRUMPAS FAKTAS

2015 metais Starbucks® pasiekė svarbų tikslą – 99 % kavos gaunama vadovaujantis etiškos gavybos principais.

SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ

Kavos gamintojai turi ginti jų ūkiuose dirbančių žmonių teises ir taikyti priemones, skatinančias kurti saugią, sąžiningą ir humanišką darbo aplinką.

Šios priemonės apima darbo užmokesčio ir išmokų, įdarbinimo praktikos, darbo valandų, apsaugos priemonių naudojimo, galimybių gauti medicininę priežiūrą ir išsilavinimą kriterijus.

 

LYDERYSTĖ APLINKOSAUGOS SRITYJE

Auginant ir apdorojant kavą, taikomos "C.A.F.E. Practices" gairės, kuriose numatytos tvarios žemės ūkio praktikos ir aplinkos apsaugos priemonės, kurios turi būti taikomos tvarkant atliekas, saugant vandens kokybę, taupant vandens ir energijos išteklius, išlaikant biologinę įvairovę ir mažinant agrocheminių medžiagų naudojimą.

S10_F1
KOKYBĖ

Įsigyjame, skrudiname ir parduodame tik aukščiausios kokybės arabikos kavą.

S10_F2
MŪSŲ STANDARTAI

Visos kavos rūšys turi atitikti mūsų aukštos kokybės standartus, kuriuose numatytas ir ragavimo (degustavimo) procesas.

NUOLATINIS TOBULĖJIMAS

"C.A.F.E. Practices" – tai tikrinimo ir tvirtinimo programa, o ne vienkartinė sertifikavimo sistema, nes tikime, kad visada galima padaryti daugiau užtikrinant ilgalaikį aukščiausios kokybės kavos tiekimą ir darant teigiamą poveikį ūkininkų bendruomenėms.

Starbucks® nuolat tobulina šią programą bendradarbiaudama su tokiomis grupėmis kaip "Conservation International", kad įvertintų tikrąjį mūsų pirkimo programų poveikį jose dalyvaujantiems ūkininkams ir gamintojams. Programa leidžia mums geriau suprasti iššūkius, su kuriais susiduria ūkininkai ir tiekimo grandinės dalyviai daugiau nei 30-yje skirtingų kavą gaminančių šalių visame pasaulyje.

APIE STARBUCKS®

Apie mus <p>Sužinokite, kuo Starbucks<sup>®</sup>&nbsp;bendrovė unikali – nuo mūsų įsipareigojimo puoselėti žmogiškąjį ryšį ir kavos kokybę iki mūsų svetingų kavinių ir puikaus skonio kavos, kuria galite mėgautis namuose.</p> 5 min.

GYVENIMO BŪDAS

Kaip mėgautis kava <p>Kava – ypatingas kasdienis ritualas, kuriam būtina skirti dėmesio ir laiko. Jei leisite sau sustoti ir pasimėgauti ramia, pakylėjančia akimirka, galite susikurti puikią nuotaiką visai dienai.</p> 4 min.

TVARUMAS

Kavos tvarumas <p>Susipažinkite su keliais agronomais ir ūkininkais, kurie dirba tam, kad kava atitiktų tvarumo principus ir jūs galėtumėte mėgautis ja dar ilgą laiką.</p> 7 min.